HAKKINDA

The International Journal of Psychoanalysis (IJP) Yıllıkları,  IJP’de İngilizce olarak yayımlanan makalelerin daha fazla sayıda meslektaşa kendi dillerinde ulaştırılması amacıyla 2003’te psikanalist Jean-Michel Quinodoz başeditörlüğünde kuruldu. 2016 yılından bu yana psikanalist Nilüfer Erdem başeditörlüğünde yayımlanıyor. Yirmi yıl önce Portekizce ve İspanyolca olarak Latin Amerika’da yayın hayatına başlayan ilk Yıllıkların ardından sırasıyla Fransızca (2003), İtalyanca (2004), Almanca (2009), Türkçe (2009), Rusça (2010)Yunanca (2013), Romence (2016) ve Çince (2017) Yıllıklar yayın hayatına kazandırıldı. 2016’da IJP’nin İspanyolca dergi olarak tam versiyonunun yayın hayatına girmesiyle İspanyolca Yıllık’ın yayını sona erdi. Portekizce Livro Anual de Psicoanalisis’le birlikte Yıllıklar bugün dokuz dilde yayımlanıyor.

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı  Melis Tanık Sivri  editörlüğünde (2019), Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) ve Psike İstanbul üyesi psikanalistlerden oluşan yayın kurulu tarafından hazırlanıyor ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’nın Psike İstanbul Psikanaliz Kitaplığı dizisi içinde yayımlanıyor.

YAYIN KURULU: Melis Tanık Sivri (Editör), Aslı Day (Yardımcı Editör), Şeyda Sunar Postacı (Yardımcı Editör), Nilüfer Erdem, Bella Habip, Aslı Kuruoğlu, Nilgün Taşkıntuna.

2009-2013 SAYILARI EDİTÖRÜ: Bella Habip

2014-2018 SAYILARI EDİTÖRÜ: Nilüfer Erdem

Türkçe Yıllığın 2009 ve 2010 sayıları Yapı Kredi Yayınları tarafından; 2011-2014 sayıları Sel Yayıncılık tarafından yayımlandı. Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2015’ten bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanıyor. Tüm dillerdeki Yıllıklar’la ilgili daha fazla bilgi için http://www.theijp.org/annuals/ web sitesine bakabilirsiniz. 

ULUSLARARASI PSİKANALİZ YILLIĞI PEP WEB’DE!

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2014 yılı başından bu yana psikanaliz alanının en geniş bilimsel veritabanı olan PEP Web’den okunabiliyor. 2009 – 2015 sayılarının tüm makaleleri PEP WEB’de erişime açık olarak yer alıyor. Sonraki sayıların içeriğine ve makale özetlerine ulaşmak mümkün. Uluslararası Psikanaliz Yıllığı  PEP Web’de yer alan ilk Türkçe yayın olma özelliğini taşıyor. Bu mutluluğu tüm meslektaşlarımıza paylaşıyoruz. PEP WEB İÇİN TIKLAYIN

Yorumunuzu Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s