HAKKINDA

The International Journal of Psychoanalysis (IJP) Yıllıkları,  IJP’de İngilizce olarak yayımlanan makalelerin daha fazla sayıda meslektaşa kendi dillerinde ulaştırılması amacıylapsikanalist Jean-Michel Quinodoz başeditörlüğünde kuruldu. 2016 yılından itibaren psikanalist Nilüfer Erdem başeditörlüğünde yayımlanan Yıllıkların sayısı bugün sekize ulaşmış durumda. Yirmi yıl önce Portekizce ve İspanyolca olarak Latin Amerika’da yayın hayatına başlayan ilk Yıllıkların ardından sırasıyla Fransızca (2003), İtalyanca (2004), Almanca (2009), Türkçe (2009), Rusça (2010) ve Yunanca (2013) Yıllıklar yayın hayatına kazandırıldı.

2016’da IJP’nin İspanyolca tam versiyonunun yayın hayatına girmesiyle İspanyolca Yıllık’ın yayını sona erdi. Aynı yıl Romence Yıllık, 2017’de ise Çince Yıllık’ın yayımlanmaya başlamasıyla Yıllıkların sayısı dokuza çıktı.

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı Nilüfer Erdem editörlüğünde, Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) ve Psike İstanbul üyesi psikanalistler ve psikanalist adaylarından oluşan yayın kurulu tarafından hazırlanıyor ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’nın Psike İstanbul Psikanaliz Kitaplığı dizisi içinde yayımlanıyor.

YAYIN KURULU: Nilüfer Erdem (editör), Aslı Day (editör yardımcısı) Melis Tanık Sivri (editör yardımcısı), Şeyda Postacı (koordinatör), Bella Habip, Nilgün Taşkıntuna.

Türkçe Yıllığın ilk beş sayısı psikanalist Bella Habip editörlüğünde hazırlandı. 2009 ve 2010 sayıları Yapı Kredi Yayınları tarafından; 2011-2014 sayıları Sel Yayıncılık tarafından yayımlandı. Tüm dillerdeki Yıllıklar’la ilgili daha fazla bilgi için www.annualsofpsychoanalysis.com web sitesine bakabilirsiniz. 

ULUSLARARASI PSİKANALİZ YILLIĞI PEP WEB’DE!

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2014 yılı başından bu yana psikanaliz alanının en geniş bilimsel veritabanı olan PEP Web’den okunabiliyor. 2009, 2010 ve 2011 sayılarının tüm makaleleriPEP WEB’de erişime açık olarak yer alıyor. Sonraki sayıların içeriğine ve makale özetlerine ulaşmak mümkün. Uluslararası Psikanaliz Yıllığı  PEP Web’de yer alan ilk Türkçe yayın olma özelliğini taşıyor. Bu mutluluğu tüm meslektaşlarımıza paylaşıyoruz. PEP WEB İÇİN TIKLAYIN

Reklamlar

Yorumunuzu Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s